De vrijwilligers van het Putter Stoomgemaal brengen het gemaal onder stoom op Hemelvaartsdag en dat is op donderdag 29 mei.
Zij kunnen het voorverwarmen en starten van de machine en het schoepenrad dan meemaken. De aanwezige vrijwilligers geven graag uitleg en, indien mogelijk, beantwoorden zij alle vragen.Het gemaal is toegankelijk voor bezoekers, vroege bezoekers kunnen er al terecht vanaf 10.00 uur
Voor de kinderen bestaat de mogelijkheid om zelf kolen op het vuur te gooien en zo een diploma als hulpstoker te behalen. Bezoekers die het stoomgemaal hebben bekeken kunnen naderhand in de schuur een kop koffie/thee of een glas limonade drinken en de daar uitgestalde stoomminiaturen, stoommachientjes en nostalgische werktuigen op hun gemak bekijken. Vogelliefhebbers kunnen daar in alle rust het vogelgebied bekijken. Dit alles is gratis, echter een vrijwillige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld.
Het Putter Stoomgemaal is te vinden in de Putterpolder aan de oude zeedijk. Het adres is Arlersteeg 32 in Putten.
Kijk voor meer informatie op de website van het Putter Stoomgemaal.