​Goed voorbeeld doet volgen… (column)

De afgelopen maanden hebben verschillende partijen zich beziggehouden met het samenstellen van de verkiezingsprogramma’s voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026.

De afgelopen jaren heeft de VVD Putten zich sterk gemaakt in de oppositie op diverse thema’s waaronder:

  • * Bedrijventerrein langs de A28
  • * Openstellen van supermarkten op zondagmiddagen
  • * Levendiger centrum
  • * Versnellen woningbouw
  • * Behoud van monumentale gebouwen
  • * Geen voorrang statushouders bij toewijzen sociale huurwoningen
  • * Ruimhartig voor sporters en accommodaties
  • * Weerbaarheid en veiligheid
  • * Regenboogvlag op gemeentehuis éénmaal per jaar
Wat opvalt is dat enkele thema’s inmiddels ook voorzichtig omarmt worden door andere partijen. We zien steeds meer VVD-thema’s terug bij de collega’s in filmpjes op sociale media of via andere uitingen.

Het is natuurlijk prachtig en goed voor het dorp als de VVD steeds meer medestanders heeft op deze thema’s. De vraag blijft echter; wat blijft ervan over na de verkiezingen als partijen gaan formeren. Worden thema’s gelijk ingeleverd en ingewisseld voor het pluche of blijft men staan voor deze standpunten? Of ontstaat er in de formatie op thema’s de ruimte voor ‘vrije kwesties’, zodat partijen altijd naar eer en geweten kunnen blijven staan en stemmen voor de eigen standpunten zonder compromis? Uiteindelijk is dat democratie ten voeten uit. De meerderheid beslist.

Eerst valt er nog wat te kiezen op 18 maart en daarbij kunnen verkiezingsprogramma’s u zeker helpen.

En als partijen daarbij kiezen voor ‘beter goed gejat van de VVD Putten dan zelf slecht bedacht’ vinden wij van de VVD Putten dat natuurlijk prima. Alles voor een beter Putten. Het belangrijkste is dat u gaat stemmen en weet waarop u stemt. De VVD Putten heeft een goed verkiezingsprogramma en een prachtige lijst met een mix aan kandidaten waaronder veel ondernemers die ook van aanpakken en doorpakken weten.

Laat de campagne maar beginnen.

De VVD Putten wenst u fijne feestdagen en een gelukkig en gezond 2026.

Meer info op putten.vvd.nl en putten.nu en onze socials
 
VVD Putten schrijft met enige regelmaat een column voor Puttense Zaken. Deze keer is het de beurt aan Jorrit Heinen, actief lid van VVD Putten. Reageren? Stuur een email naar [email protected].

VVD Putten