​Led-scherm (column)

Waarom gedraagt de gemeente Putten zich toch als een opstandige puber.

Een 2 meter hoog led-scherm langs de N798 is een vergroot risico op een ongeval, dus dan zou je toch denken “niet doen”.

Bij een burger in de tuin, zou dit natuurlijk direct worden afgewezen maar, het gaat hier om een verzoek vanuit een kerkgenootschap voor teksten, en dan gelden er blijkbaar toch andere maatstaven.

Particulieren die bezwaar maken worden weggezet als zijnde, geen belanghebbende. Ook een peiling van ruim 80 procent van de stemmers - die het geen goed idee vinden - hebben gewoon geen invloed.

Gelukkig heeft de provincie ook hoogte gekregen van het handelen van de gemeente. Het is namelijk door de provincie verboden. Maar daar heeft de gemeente blijkbaar niets mee te maken, dus startte de provincie een bezwaarprocedure waarvan de zitting op 11 september heeft plaatsgevonden.

Een eerdere opmerking vanuit de provincie - richting een buurgemeente - is blijkbaar bij de gemeente Putten niet doorgekomen en de kosten (10.000 euro) die daaruit volgen is toch gemeenschapsgeld! Voor de gemeente Putten geen reden om de vergunning in te trekken?

Nu draait het hier natuurlijk niet om het begunstigen van een religieuze uiting, maar om het gevaar voor verkeersveiligheid.

Maar hopen dat commissie bezwaarschriften de gemeente wel tot inkeer kan brengen en de gang naar de rechter kan worden vermeden. Het kan namelijk heel eenvoudig door de vergunning in te trekken.

VVD Putten schrijft met enige regelmaat een column voor Puttense Zaken. Deze keer is het de beurt aan Ben van den Brink, fractielid van VVD Putten. Reageren? Stuur een email naar [email protected].

VVD Putten