Door Joyce Kruizenga-Elskamp - De ondernemende Pieter Roordink staat aan het roer van Rijschool Roordink, dat eigenlijk vele malen breder is dan de naam doet vermoeden.
“Wij verzorgen ook op maat gemaakte opleidingen voor landelijke transportbedrijven. Een chauffeur die altijd alleen maar vloeistoffen vervoerd, heeft natuurlijk niks aan instructies om de lading goed vast te sjorren. Onze klanten zitten zo’n beetje van Groningen en Hillegom tot aan het oosten van het land.”Tijd voor vrije tijd… “Onbereikbaar zijn geeft mij een onrustig gevoel”
De geboren en getogen Puttenaar nam, als enige van de vijf kinderen in 2017 het bedrijf over, dat zijn ouders in 1995 waren gestart. “Vorig jaar vierden wij nog ons dertigjarig bestaan.” En nog steeds zijn beide ouders betrokken bij het bedrijf aan de Nijkerkerstraat, waar ze ook naast wonen. “Mijn vader geeft zo nu en dan nog rijles in een auto met aanhanger.” Zijn moeder doet bij de Sligro de boodschappen voor het bedrijf, bakt regelmatig een taart voor het personeel en zorgt voor koeken op de balie.
Het bedrijf bestaat uit vijfentwintig medewerkers en voor sommige trainingen hebben ze vaste specialisten. En toen ze rijtrainingen met Virtual Reality-brillen gingen aanbieden, kochten ze ook gelijk het ICT-bedrijfje erbij. Iedereen telt mee. “Wij moeten het met elkaar doen. Dat is ook weer de kracht van een familiebedrijf. De was-, of financiële ploeg is bij ons net zo belangrijk.”
Pieter streeft ernaar, dat hij het beste uit zijn personeel wil halen en stimuleert hen graag om door te groeien. “Als iemand vraagt om een loopband naast zijn buro om in beweging te blijven, dan regel ik dat! Ook werkt hier een data/ICT specialist, die als jonge autowasser bij ons is begonnen. Hij is nu pas vierentwintig en heeft onlangs zijn twaalfeneenhalfjarig jubileum al gevierd.”
Naast zijn werk is Pieter actief bij de BOVAG, de bond van automobielhandelaren en garagehouders. Eerder had hij daar een bestuursfunctie, “want ik lever graag een actieve bijdrage aan veranderingen.” Nu zit hij in een projectgroep voor de erkenningsregeling voor rijscholen. Dit om de kwaliteit te verhogen en de CBR-wachttijden te verminderen.
Zijn vrije tijd begint pas echt als hij Putten verlaat op weg naar zijn gezin in Enschede. “Ik ben al bijna een echte Tukker! Mijn vrouw heeft een eigen bedrijf in sportpaarden, dus wij wonen daar.” Samen hebben ze twee jonge kinderen, waarvan de jongste pas twaalf weken oud is. “Soms gaat mijn dochter van twee mee naar mijn werk en dan breng ik haar gezellig naar opa en oma.”
“Veel vrienden werken maar vier dagen, ik zes. Maar er is daarin geen goed of fout. Ik heb bijvoorbeeld zelf niks met de uitdrukking me-time.” Zijn vakanties en uitjes duren dan ook vaak kort, want “veel werk en een heleboel paarden. Onbereikbaar zijn geeft mij gewoon een onrustig gevoel.”
In zijn vrije tijd gaat hij ook graag met zijn klanten naar voetbalwedstrijden van FC Twente. “Eerlijk gezegd heb ik niet zoveel met voetbal en ben geen echte fan, maar alles eromheen en het daar met elkaar zijn, vind ik eigenlijk wel heel erg leuk!”

Eigenlijk is Pieter (links, hier met zijn vader) geen voetbalfan, maar hij vindt alles eromheen wel heel leuk. Foto: Eigen foto