​Valpreventiecursus ‘In Balans’ gaat weer van start

Elke vier minuten belandt een 65-plusser in het ziekenhuis als gevolg van een val. Belangrijke oorzaken van het vallen, zijn de vermindering van de spierkracht en het evenwichtsgevoel. Hier is iets aan te doen.

Fysiotherapie In Balans Putten, Fysiotherapie Putten en Fysiotherapiepraktijk Van de Kamp & Lolkema bieden samen met Putten voor Elkaar de valpreventiecursus ‘In Balans’ aan

Tijdens deze cursus wordt niet geleerd om te vallen, maar juist om dit te voorkomen.

Onder begeleiding van drie ervaren fysiotherapeuten krijgen deelnemers gedurende twaalf weken allerlei oefeningen, testen en informatie over bewegen en evenwicht. Een cursusboek met alle behandelde onderwerpen en thuisoefeningen is inbegrepen. Uioteraard is het ook nog gezellig om samen te oefenen in een groep die uit maximaal 12 deelnemers bestaat.

De cursus start op dinsdag 16 september, maar wordt ook gehouden op de donderdagochtend van 8.45 uur tot 9.45 uur of van 10.00 uut tot 11.00 uur in Stroud aan de Brinkstraat 91. Er zijn nog een aantal plekken beschikbaar in zowel de eerste als de tweede groep.

De kosten voor de cursus zijn 50 euro en dat is inclusief cursusboek en koffie of thee. Belangstellenden kunnen zich opgeven via Putten voor Elkaar, telefoonnummer 0341-740051. Vervolgens worden mensen, na opgave, gebeld voor een telefonische intake door één van de betrokken fysiotherapeuten.